Bitcoin [BTC] 24,2 bin dolarlık dirençle karşılaştı ve boğalar fiyatları yükseltme girişimlerinde geri çevrildi. Hafta sonuna girerken, Bitcoin 23,6 bin dolarlık alanın üzerine tırmanmak için mücadele ediyordu. Daha düşük zaman dilimi reddi ve 22,5 bin dolara geri dönüş (%6 düşüş), son birkaç gün içinde altcoinleri de etkiledi. XRP ayrıca 0,377 dolardan 0,352 dolara düştüğü için aynı dönemde %6,7’lik bir geri çekilme kaydetti. Hafta sonuna girerken daha fazla geri çekilme beklenebilir mi?

XRP- 2 Saatlik Grafik

XRP/USDT

Hacim Profili Görünür Aralığı, Yüksek Değer Alanının ve Düşük Değer Alanının (beyaz) sırasıyla 0,3466 ve 0,3 ABD dolarında olduğunu gösterdi. Kontrol Noktası (kırmızı) 0,32 dolardı. Alıcılar, fiyatın desteklemek için VPVR VAH’ı çevirdiği gerçeğinden cesaret alacaklardır.

Bununla birlikte, fiyat, 0,353 dolardan 0,352 dolara ulaşmak için yükseliş trendinin en düşük zaman aralığının altında marjinal bir şekilde düştü. XRP ayrıca, reddetmeden sonraki son birkaç gün içinde 0,376 dolardan daha düşük bir seviye belirledi.

Bu, momentumun tekrar ayıları desteklemeye başladığının bir işareti miydi, yoksa bu, daha yüksek bir hamle öncesinde desteklenmesi gereken bir geri çekilmenin göstergesi miydi?

Gerekçe

XRP/USDT

Göreceli Güç Endeksi (RSI) son birkaç gün içinde kesin değildi. Geçen hafta, RSI destek olarak nötr 50’yi tuttu, ancak bu seviye son zamanlarda başarısız oldu. Bu nedenle, hafta sonu bir miktar dalgalı momentum oluşabilir. Benzer şekilde, Müthiş Osilatör (AO) de sıfır seviyesinin altındaydı. Henüz güçlü bir düşüş momentumu göstermedi.

A/D çizgisi, iki noktalı beyaz çizgiyle sınırlanan, doğrudan tepede olan bir direnç bölgesine sahipti. A/D bu bölgeyi geçebilirse, XRP rallisinin arkasında istikrarlı bir talebin işareti olacaktır.

Yönlü Hareket Endeksi (DMI), güçlü bir trend eksikliğinin altını çizdi. ADX (sarı) 20’deydi ve -DI, ​​20 işaretinin biraz üzerindeydi. Teknik olarak bu, düşüş eğilimine işaret etti, ancak genel olarak son birkaç gün içinde önemli bir eğilimin olmadığını gösteriyordu.

Çözüm

0,35-0,36 dolar bölgesi, boğaların bir veya iki gün boyunca savunması için önemli olacaktır. Bu bölgenin altında daha düşük bir dip oluşumu, düşüş gücünü işaret eder. Momentum göstergeleri daha düşük zaman dilimlerinde sonuçsuz kaldı. Bitcoin, yakın gelecekte XRP’nin yönünü de büyük ölçüde etkileyebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir