Piyasa genelindeki canlanmayı yansıttıktan sonra, XRP’nin 0,34 dolar seviyesinin üzerine kırılması, alıcıların geçen hafta acil tedarik bölgesini test etmesine yardımcı oldu. Bu arada, alıcılar günlük grafikte 50 EMA (camgöbeği) engelini aşmak için mücadele etti.

Önceki kırılma nedeniyle, alıcılar şimdi 0,344 dolar seviyesini korumayı hedefliyor. Bu seviyenin üzerinde bir kapanış, XRP’nin gelecekteki hamlelerinden en iyi şekilde yararlanmak için kritik olacaktır. Basın zamanında, XRP son 24 saatte %4,01 düşüşle 0,3458 dolardan işlem gördü.

XRP Günlük Grafik

XRP/USDT

XRP, 18 Haziran’da 0,33 $ seviyesinde 16 ayın en düşük seviyesine düştükten sonra 0,3 $ desteğinden geri döndü. Ancak tedarik bölgesi (yeşil, dikdörtgen) alım rallilerini kısıtlarken, altcoin kısa vadeli EMA’ları etrafında dans etti ve düşük oynaklığa girdi.

Son birkaç hafta içinde XRP, alıcıların 50 EMA’yı yeniden test etmelerine yardımcı olan çift dipli bir yapı gördü. Ayrıca, satın alma gücünü kısıtlayan %61.8 Fibonacci seviyesi ile XRP, EMA’ların üzerinde takas yapmakta zorlandı.

0,344 doların üzerinde bir kapanış, boğaların önümüzdeki seanslarda 0,37 dolar bölgesini yeniden test etmesine yardımcı olabilir. Alıcıların, düşüş söylemini kendi lehlerine çevirmek için arz bölgesinin üzerinde bir kapanış bulmak için hacimleri artırması gerekiyordu.

Bununla birlikte, acil desteğin altına herhangi bir düşüş, olası iyileşmeyi birkaç gün geciktirebilir

Gerekçe

XRP/USDT

Göreceli Güç Endeksi, azalan bir satın alma avantajı göstermek için orta çizginin altına düştü. Tarafsız bir görünüm alırken, alıcıların güçlerini geri kazanmak için bu işaretin üzerinde kapatmaları gerekiyordu.

İlginç bir şekilde, Birikim/Dağıtım hatları, son kayıplara rağmen anında destek seviyesini korudu. Bu desteğin altında bir kırılma, grafikte gecikmiş bir birikimi teyit edecektir. Bununla birlikte, ADX, XRP için zayıf bir yön eğilimi sergiledi.

Çözüm

XRP’nin çift dip kırılma noktasına geri dönüşü, bir geri dönüş fırsatı sunabilir. Bu durumda, potansiyel hedefler tartışıldığı gibi aynı kalacaktır. Göstergelerdeki tehditler bu beklenen toparlanmayı geciktirebilir.

Bununla birlikte, Bitcoin’in hareketini ve daha geniş duyarlılığı izlemek, yükselişin geçersiz kılınma şansını belirlemek için önemli olacaktır.

Kaynak:ambcrypto.com

XRP traders can profitably time their entries to leverage this setup

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir