En son karar, ABD düzenleyicisinin mahkemeden geçen hafta XRP sahiplerine verilen amici curiae statüsünü iptal etmesini istemesinden bir hafta sonra geldi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple arasındaki dava yeni bir yön aldı. Düzenleyicinin XRP sahiplerine verilen amici curiae statüsünü iptal etme hareketi Federal Bölge Yargıcı Analisa Torres tarafından reddedildi.

  • Savunma avukatı James K. Filan’a göre, avukat John Deaton’ın daha fazla yargılama yapmasının engellenmesi talebi de reddedildi. Aynı okuma ile ilgili tweet’i ,

“Amici şu anda uzman mücadelesine katılamaz, ancak SEC’in uzmanına özet kararda kısa endişeler için bir başvuruda bulunabilir.”

  • Hakim Torres’e gönderilen yoğun bir şekilde düzenlenmiş bir mektupta davacılar, muhalefete verilen amici statüsünü iptal etmeyi ve XRP sahiplerinin temsilcisi John Deaton’ın geçen hafta davaya daha fazla katılımını engellemeyi talep etmişti.
  • SEC daha sonra tartışmıştı,

“Movants’ın Önergesi reddedilmeli ve Mahkeme’nin amici görünümüne izin verme veya reddetme konusundaki geniş takdir yetkisi uyarınca. Deaton’ın ek başvuru yapması veya bu davaya katılması yasaklanmalıdır. SEC, Deaton’ın ve takipçilerinin son davranışlarının ışığında Mahkeme’den daha fazla yardım isteyebilir.”

  • Mart 2021’de, avukat Deaton tarafından temsil edilen XRP sahipleri, davaya müdahale etmek için bir harekette bulundu.
  • Bu daha sonra mahkeme tarafından reddedildi, ancak bir amici statüsü kazanmayı başardılar.
  • Deneyimsiz kişiler için “Amici Curiae”, belirli bir davaya taraf olmayan ancak mahkemeye tavsiyede bulunma izni olan bir kişi veya kuruluş olarak tanımlanabilir.
  • CryptoPotato tarafından daha önce bildirildiği üzere, Sulh Hakimi Sarah Netburn , SEC’in William Hinman’ın 12 Temmuz’daki konuşmasının ifşa edilmesini önlemeye yönelik temyiz başvurusunu reddetmişti .
  • Yargıç, SEC’in kötü şöhretli Hinman’ın konuşmasını kişisel olarak nitelendirirken aynı zamanda ifşa edilmesinden korunma arayışındaki “ikiyüzlülüğünü” dile getirdi.

Kaynak:cryptopotato.com

https://cryptopotato.com/judge-denies-secs-motion-to-revoke-xrp-holders-amici-status/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir