Hafta sonu, Bitcoin bir kez daha 23.000 doların altında kaldı. Kripto pazarından çok az önemli hareketlerle geliyor. Çoğu altcoin de sakin, ADA günlük yüzde 5’lik bir artışın ardından birkaç istisna arasında yer alıyor. Altcoin projelerinde ise çeşitli gelişmeler yaşanmakta. İşte yarın ağlarda yaşanacak gelişmeler ve borsa listelemeleri…

Yarın, 8 altcoin projesinde gelişmeler var

  • Flux (FLUX) ve Avalanche (AVAX), paralel varlık dağıtımı gerçekleştirecek.
  • LBank, Fidlecoin’i (FIDLE) USDT çifti ile listeleyecek.
  • Neloverse (NVE), özel satış işlemi gerçekleştirecek.
  • LBank, Cryptosıne’u (CPS) USDT çifti ile listeliyor.
  • AAX, My Universe’ü (MYUNI) USDT çifti ile TSİ 12’de listeliyor.
  • Nest Protocol (NEST), Telegram üzerinden soru cevap etkinliği gerçekleştirecek. Etkinlik, TSİ 15-16 arasında gerçekleşecek.
  • WadzPay (WTK), Digifinex’te USDT çifti ile TSİ 16’da listelenecek.
  • Huobi Global, DeFiChain’i (DFI) USDT çifti ile listeliyor.

Piyasada son durum nedir?

Son yedi gün, birincil kripto para birimi için oldukça iyi geçti. Varlık, önceki haftanın 19.000 doların altındaki düşüşünden kurtuldu. Pazartesi gününe yaklaşık 22.000 dolardan girdi. Boğalar piyasanın kontrolünü elinde tuttu ve BTC’yi daha da yukarı itti. Bu, Çarşamba günü 24.000 doların biraz üzerinde bir fiyat artışıyla bitti. Bu, bir aydan fazla bir süredir Bitcoin’in en yüksek fiyat etiketi oldu.

Bununla birlikte, Tesla’nın Çin’deki COVID-19 karantinaları nedeniyle 2. çeyrekte BTC varlıklarının çoğunu sattığı öğrenildiğinde manzara değişti. Bitcoin hızlı tepki verdi. Saatler içinde 2.000 doların üzerine düştü. Yine de yükseldi. Dünkü işlem gününün çoğunu geçirdiği 23.000 dolara yaklaştı. Şimdi de orada duruyor. Bu nedenle, piyasa değeri hala 450 milyar doların çok altında ve altcoin’ler üzerindeki hakimiyeti yüzde 41.6’da. Çoğu altcoinden etkileyici fiyat performansları gören önceki hafta sonundan farklı olarak, bu sefer çoğu sessizce duruyor.

Ethereum, küçük bir günlük artışın ardından son kazanımlarıyla devam ediyor. Bu nedenle, ikinci en büyük kripto para birimi 1.600 doları geri aldı. Ripple, Dogecoin ve MATIC de biraz yeşil renkte. Cardano, günlük yüzde 5’lik bir artışla daha büyük sermayeli altcoin’lerde en kayda değer kazancı sergiledi. Sonuç olarak, ADA 0,5 doların biraz üzerinde işlem görüyor. Buna karşılık, BNB, Solana, Dogecoin, Shiba Inu ve Avalanche kırmızı renktedir. Diğerleri de günlük ölçekte oldukça durgun. Bu nedenle, tüm kripto varlıklarının kümülatif piyasa değerinin 1.050 trilyon dolar civarında sakin kalması şaşırtıcı değil.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir