Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC), son dönemlerde yaşadığı hareketlerin halen umut vaat etmediği gözlemlenmekte. Birçok kripto para yatırımcısı yaşanan bu düşüşlere rağmen BTC’de halen çöküş bekliyor.

Bu çöküş beklentisinin ana nedeninin ise tam olarak ne olduğu halen tespit edilmemiş durumda. Bu konu hakkında ortaya atılmış en tutarlı teori ise Bitcoin’de yaşanan likidasyon operasyonları.

Bitcoin’in likidasyon için yükselişi başlayıp yatırımcıları umutlandırmasının çöküş yaşaması, artık yatırımcılar beklentilerinin yerle bir olmasına neden olmuş durumda.

Haziran ayından bu yana 18 bin – 25 bin dolar aralığında yer alan BTC, bu kadar uzun bir akümülasyon evresi yaşaması da, yatırımcıların sektörden uzaklaşmasına neden olmakta.

Kripto para sektörünün en büyük avantajlarından bir tanesinin volatilite olduğu görülmekte. BTC’nin son aylarda ABD borsalarından dahi daha hareketsiz kalması, sektöre olan ilginin azalmasına neden oluyor.

İlerleyen süreçte yatırımcıların umutlarının tekrardan tazelenmesi için Bitcoin’in en kötü ihtimalle 30 bin dolar seviyelerine bir yükseliş yaşaması gerekiyor.

Amerikan Merkez Bankasının (FEDfaiz söylemlerini yumuşatması ve enflasyon oranlarının düşüşe geçmesi de kripto para sektörü üzerindeki korkunun azalmasını sağlayabilir.

Yatırımcıların lider kripto para birimi Bitcoin’de (BTC), yeni boğa döngülerinin “umudun tükendiği noktalarda başladığını” unutmamaları gerekmekte.

Kaynak: kriptopiyasasi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir